Wykład Johna-Dylana Haynesa, O odczytywaniu myśli i wolnej woli – Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ

Wykład Johna-Dylana Haynesa, O odczytywaniu myśli i wolnej woli

18:00

Wydział Prawa i Administracji UJ, ul. Krupnicza 22a

Zapraszamy na wykład "O odczytywaniu myśli i wolnej woli" Profesora Johna-Dylana Haynesa w ramach kolejnej edycji „Wielkich Pytań w Krakowie”

Zastanowimy się nad zagadnieniem wolnej woli w kontekście najnowszych odkryć dotyczących funkcjonowania mózgu. Postawimy także pytanie, w jaki sposób mózg koduje nasze doświadczenia, myśli i plany – i czy używając aparatury do neuroobrazowania możemy ten kod złamać?

Tym razem naszym przewodnikiem po najgłębszych tajemnicach mózgu – i najważniejszych pytaniach filozofii – będzie prof. John-Dylan Haynes, dyrektor Berlin Center for Advanced Neuroimaging. Jego badania koncentrują się na mechanizmach, które leżą u podstaw procesów poznawczych człowieka, takich jak wyobraźnia, planowanie i podejmowanie decyzji. Haynes interesuje się także neuronalnym podłożem świadomości. Publikacje Haynesa, ukazujące się w najbardziej prestiżowych czasopismach, cytowano dotąd kilkanaście tysięcy razy.

Wstęp na wykład jest bezpłatny, za okazaniem darmowej wejściówki. Wejściówki będą dostępne od 15 listopada w De Revolutionibus Books&Cafe przy ulicy Brackiej 14.

Wielkie Pytania w Krakowie to wspólny projekt Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Miasta Kraków, którego celem jest pokazywanie nauki jako istotnego obszaru ludzkiej kultury. Razem z zaproszonymi gośćmi zastanawiamy się nad współczesnymi odpowiedziami na pytania, które ludzie stawiają sobie od wieków i które wielokrotnie stanowiły inspirację do powstania wielu dzieł literackich, muzycznych czy sztuk wizualnych.

Organizatorzy

Centrum Kopernika, Uniwersytet Jagielloński, Miasto Kraków

Partnerzy

Copernicus Festival, Copernicus College, Granice Nauki, Copernicus Center Press www.ccpress.pl, De Revolutionibus Books&Cafe

Patroni medialni

Radio Kraków, TVP Kraków, Nauka w Polsce, Gazeta Wyborcza Kraków

Skip to content