Copernicus College: Wokół depresji

Copernicus College: Wokół depresji

23.08.2016
Czyta się kilka minut
W swoich wykładach prof. Dominika Dudek wyjaśnia, jak doszło do tego, że nauka o chorobach duszy stała się nauką o zaburzeniach funkcjonowania mózgu
C

Czym jest psychiatria? Jak to się stało, że nauka o chorobach duszy stała się nauką o zaburzeniach funkcjonowania mózgu? Czym właściwie jest depresja, jak ją rozpoznać? Co współczesna nauka mówi o zjawisku samobójstwa? W jakim wieku depresja może dotknąć człowieka? Jak wiąże się z chorobami somatycznymi? Czy psychiatria może rzucić światło na problematykę moralności? To tylko niektóre z pytań, na które postaram się odpowiedzieć w proponowanym cyklu wykładów. Przede wszystkim będę jednak przekonywać, że współczesna medycyna potrafi skutecznie pomagać osobom cierpiącym z powodu zaburzeń psychicznych.

 

Kurs "Wokół depresji" dostępny jest na platformie Copernicus College. Zapisz się na wykłady.

 

Tematy zajęć:

Psychiatria, zaburzenia psychiczne i ich objawy
Depresja
Smutki i lęki białych kołnierzyków
Samobójstwo
Starość, choroby somatyczne i depresja
Moralność, mózg i zaburzenia psychiczne
 

O Copernicus College

Copernicus College to miejsce, gdzie każdy może studiować za darmo, online, po polsku, u najlepszych polskich uczonych oraz młodych ambitnych naukowców. Poza nagranymi wykładami w naszych kursach znajdziecie całe zestawy dodatkowych materiałów - artykuły naukowe, fragmenty książek, literaturę uzupełniającą czy zestawy ćwiczeń i testów. Po prostu wszystko to, co pozwoli Wam wygodnie przyswajać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania nie wychodząc z domu. Ukończenie kursu wymaga – jak to na uniwersytecie – zdania egzaminu, którego zaliczenie pozwoli Wam pobrać specjalny certyfikat.

Copernicus College działa pod patronatem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, finansowany jest ze środków Fundacji Centrum Kopernika.

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz