Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Filozofia nauki w europejskiej perspektywie

Filozofia nauki w europejskiej perspektywie

30.06.2013
Czyta się kilka minut
Projekt badawczy prof. Tomasza Placka dotyczył kilku zagadnień badanych we współczesnej filozofii nauki: Czy świat i nasze teorie naukowe są deterministyczne? Czy rozróżnienie między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością (rozróżnienie między tensami) jest obiektywne? Jak należy interpretować kwantową nielokalność objawiającą się w łamaniu nierówności bellowskich?
Bernardo Strozzi, Alegoria Matematyki [WikiArt.org]
S

Stymulującą rolę dla prowadzonych w ramach projektu badań odegrała zorganizowana przez wykonawców projektu konferencja Causes and Tenses; materiały z tej konferencji zostały opublikowane w zredagowanym przez wykonawców projektu  numerze specjalnym Erkenntnis. W ramach projektu opublikowanych zostało 16 artykułów, z tego większość w renomowanych zagranicznych czasopismach. Wykonawcy uczestniczyli w 44 warsztatach i konferencjach naukowych, na których wygłosili referaty.

Czas trwania: luty 2010 – czerwiec 2013

Decyzja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Nr. 668/N-RNP-ESF/2010/0 z dnia 26.01.2010

Kierownik: prof. dr hab. Tomasz Placek (Instytut Filozofii UJ)

Wykonawcy: dr Leszek Wroński (Instytut Filozofii UJ) oraz doktoranci Instytutu Filozofii UJ: mgr Jacek Wawer i mgr Juliusz Doboszewski.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz