Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Wielkie Pytania w Krakowie: O odczytywaniu myśli i wolnej woli

czwartek, 22.11.2018, 18:30
Kraków
Zapraszamy na wykład "O odczytywaniu myśli i wolnej woli" Profesora Johna-Dylana Haynesa w ramach kolejnej edycji „Wielkich Pytań w Krakowie”.

Jak działa nasza wyobraźnia? Co w kwestii wolnej woli ma do powiedzenia neuronauka, a czego nam nie powie? Czy można czytać w myślach za pomocą neuroobrazowania?

Zapraszamy na wykład "O odczytywaniu myśli i wolnej woli" Profesora Johna-Dylana Haynesa w ramach kolejnej edycji „Wielkich Pytań w Krakowie”

Zastanowimy się nad zagadnieniem wolnej woli w kontekście najnowszych odkryć dotyczących funkcjonowania mózgu. Postawimy także pytanie, w jaki sposób mózg koduje nasze doświadczenia, myśli i plany - i czy używając aparatury do neuroobrazowania możemy ten kod złamać?

Tym razem naszym przewodnikiem po najgłębszych tajemnicach mózgu - i najważniejszych pytaniach filozofii - będzie prof. John-Dylan Haynes, dyrektor Berlin Center for Advanced Neuroimaging. Jego badania koncentrują się na mechanizmach, które leżą u podstaw procesów poznawczych człowieka, takich jak wyobraźnia, planowanie i podejmowanie decyzji. Haynes interesuje się także neuronalnym podłożem świadomości. Publikacje Haynesa, ukazujące się w najbardziej prestiżowych czasopismach, cytowano dotąd kilkanaście tysięcy razy.

Wstęp na wykład jest bezpłatny, za okazaniem darmowej wejściówki. Wejściówki będą dostępne od 15 listopada w De Revolutionibus Books&Cafe przy ulicy Brackiej 14.

Wydarzeniu będzie towarzyszyła transmisja na żywo:

 

Wielkie Pytania w Krakowie to wspólny projekt Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Miasta Kraków, którego celem jest pokazywanie nauki jako istotnego obszaru ludzkiej kultury. Razem z zaproszonymi gośćmi zastanawiamy się nad współczesnymi odpowiedziami na pytania, które ludzie stawiają sobie od wieków i które wielokrotnie stanowiły inspirację do powstania wielu dzieł literackich, muzycznych czy sztuk wizualnych.

Partnerami wydarzenia są:
Copernicus Festival
Copernicus College
Granice Nauki
Copernicus Center Press www.ccpress.pl
De Revolutionibus Books&Cafe

Patronami medialnymi wydarzenia są:
Radio Kraków
TVP Kraków
Nauka w Polsce
Gazeta Wyborcza Kraków

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa