środa, 19.10.2016, 17:00
Warszawa
W trzecim wykładzie z cyklu "Tydzień Wielkich Pytań" genetyk prof. Paweł Golik opowie o korzyściach i zagrożeniach związanych z genetyczną modyfikacją żywych organizmów.

Ludzie od wieków modyfikują genetycznie organizmy żywe - stosując dobór sztuczny w hodowli. Jednak w ostatnich czasach, dzięki inżynierii genetycznej, zyskaliśmy ogromne możliwości modyfikacji genomów roślin i zwierząt - także człowieka. Jakie korzyści i zagrożenia niesie rozwój inżynierii genetycznej? Co czeka tę dziedzinę w przyszłości - i jak wpłynie ona na przyszłość całej ludzkości? Między innymi nad tymi zagadnieniami zastanowi się w swoim wykładzie prof. Paweł Golik.

Profesor Paweł Golik jest dyrektorem Instytutu Genetyki i Biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Center for Molecular Medicine w Emory University w stanie Georgia w USA oraz w Centre de Génétique Moléculaire CNRS w Gif-sur-Yvette we Francji. Aktualnie zajmuje się zagadnieniami obróbki i stabilności RNA w mitochondriach drożdży i kręgowców, biologią ewolucyjną i bioinformatyką a także filogenetyką molekularną.

Tydzień Wielkich Pytań
Prof. Paweł Golik: Czy powinniśmy modyfikować genetycznie człowieka i inne organizmy żywe?
Środa, 19 października, godz. 17:00
Redakcja "Polityki", Warszawa, ul. Słupecka 6