Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

XIX KKM: Sto lat Ogólnej Teorii Względności

XIX KKM: Sto lat Ogólnej Teorii Względności

26.08.2015
Czyta się kilka minut
Sto lat temu Albert Einstein sformułował Ogólną Teorię Względności, która wstrząsnęła wszystkim, co uczeni sądzili o wszechświecie. Tegoroczna Krakowska Konferencja Metodologiczna nie mogła być poświęcona innemu zagadnieniu
Albert Einstein ze swoją drugą żoną Elsą (Wikimedia Commons)
T

Tematem tegorocznej Krakowskiej Konferencji Metodologicznej była sformułowana przez Alberta Einsteina Ogólna Teoria Względności, powszechnie uznawana za jedno z najważniejszych osiągnięć ludzkiego umysłu w całej historii naszego gatunku. Podczas tej interdyscyplinarnej konferencji fizycy, kosmolodzy i filozofowie dyskutowali wpływ OTW na rozwój fizyki i kosmologii, zastanawiali się nad jej filozoficznymi interpretacjami i konsekwencjami oraz poruszali wybrane zagadnienia współczesnej kosmologii relatywistycznej.

Konferencja odbyła się w dniach 26-27 maja na Wydziale Filozoficznym UPJPII przy ul. Bernardyńskiej 3 w Krakowie.

Program konferencji widnieje na plakacie:

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz