Doktorant-Stypendysta w grancie NCN – Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ

Doktorant-Stypendysta w grancie NCN

Ogłaszamy konkurs na stanowisko Doktoranta-Stypendysty w grancie NCN OPUS

na stanowisko DOKTORANTA-STYPENDYSTY

w projekcie NCN OPUS

„Artefakty poznawcze w różnych skalach czasowych: Podejście integracyjne”

(nr 2021/43/B/HS1/02868)

Ogólne informacje o rekrutacji:

Nazwa stanowiska: Stypendysta – doktorant

Konkurs w ramach projektu badawczego OPUS finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki pt. „Artefakty poznawcze w różnych skalach czasowych: Podejście integracyjne” (2021/43/B/HS1/02868).

Rekrutacja jest prowadzona zgodnie z „Regulaminem Przyznawania Stypendiów Naukowych NCN w Projektach Badawczych Finansowanych ze Środków Narodowego Centrum Nauki”, określonym uchwałą Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r. (https://ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2019/uchwala25_2019-zal1.pdf).

Informacje o projekcie:

Kierownik projektu: dr hab. Mateusz Hohol, prof. UJ

Źródło finansowania: Narodowe Centrum Nauki

Instytucja realizująca: Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wymagania względem kandydata/kandydatki:

–Posiada status doktoranta/ki w szkole doktorskiej;

–Jest absolwentem/ką kognitywistyki, filozofii, psychologii lub innej dyscypliny zaliczanej do nauk o poznaniu;

–Posiada bardzo dobrą znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;

–Posiada dobrą orientację w filozoficznych problemach kognitywistyki oraz zorientowanej empirycznie filozofii umysłu;

–Posiada motywację do prowadzenia badań naukowych związanych z tematyką projektu;

–Dodatkowymi atutami będą: posiadanie w dotychczasowym dorobku publikacji w czasopismach międzynarodowych z impact factorem, wystąpień konferencyjnych, nagród naukowych, a także doświadczenia organizacyjnego (np. konferencji naukowych).

Wymagane dokumenty:

Kandydat/ka przesyła drogą elektroniczną na adres mateusz.hohol@uj.edu.pl wniosek o przyjęcie na stanowisko Stypendysty, zawierający:

1) zwięzły list motywacyjny, w którym odnosi się do wyżej wymienionych wymagań (do 2 str. A4);

2) CV naukowe w punktach, zawierające informacje o wykształceniu, zainteresowaniach naukowych oraz osiągnięciach, w tym ewentualnych publikacjach, konferencjach, nagrodach i doświadczeniu organizacyjnym;

2) podpisane i zeskanowane oświadczenie z informacją o przetwarzaniu danych osobowych wraz ze zgodą na ich przetwarzanie; wzór oświadczenia dostępny jest pod adresem:

Uwaga: nie należy przesyłać skanów dyplomów, przy czym komisja rekrutacyjna zastrzega sobie prawo do wglądu do nich lub innej formy weryfikacji statusu doktoranta.

Do obowiązków Stypendysty należeć będzie:

-udział w badaniach prowadzonych w ramach projektu;

-systematyczne monitorowanie nowej literatury naukowej związanej z projektem;

-przygotowywanie manuskryptów publikacji (oczekuje się złożenia w międzynarodowym czasopiśmie naukowym co najmniej jednego manuskryptu w okresie pobierania stypendium);

-prezentowanie wyników badań na konferencjach naukowych;

-administrowanie stroną projektu oraz mediami społecznościowymi.

Terminy:

Przesyłanie wniosków przez Kandydatów: do 28.08.2022 r.

Ogłoszenie wyników: do 02.09.2022 r.

Warunki uczestnictwa w projekcie badawczym:

Forma zatrudnienia: stypendium

Wysokość stypendium: 2160 PLN

Czas pobierania stypendium: 30 miesięcy

Planowane rozpoczęcie udziału w projekcie (pobierania stypendium): wrzesień 2022 r.