Nowa seria podcastów „Czy narracje rządzą naszym życiem” – Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ

Nowa seria podcastów „Czy narracje rządzą naszym życiem”

W nowej serii podcastów, Piotr Szymanek, kognitywista i doktorant na Uniwersytecie Jagiellońskim, rozmawia z pięcioma ekspertami na temat tworzenia i funkcji narracji. Goście podcastu poruszają temat legend, gier komputerowych, autonarracji czy popularnych mitów pseudonaukowych.

Od setek lat ludzie snują i otaczają się najróżniejszymi narracjami: mitami, legendami i baśniami. We współczesnym świecie wciąż opowiadamy sobie historie – te o codziennym życiu albo o epickich przygodach – ale też próbujemy nieustannie upleść z otaczających nas, globalnych wydarzeń, jedną spójną opowieść. Stykamy się też z narracjami opowiadanymi w zupełnie nowy sposób: na ekranie komputera lub w formie teorii naukowych. Skąd bierze się w nas potrzeba tworzenia i słuchania narracji? Z czego składają się różne narracje i jakie spełniają funkcje? I wreszcie: czy można powiedzieć, że wręcz kierują one naszym życiem?

Zapraszamy na nasz kanał YouTube i Spotify:

 

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki w ramach projektu „Nauka na żywo: Człowiek”.

Skip to content