Prace serwisowe Copernicus College – Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ

Prace serwisowe Copernicus College

Copernicus College przechodzi na nowe oprogramowanie – Open Edx. W dniach 12-17 stycznia platforma będzie niedostępna dla użytkowników, po to aby wrócić do Was z nową, ulepszoną wersją serwisu.

Copernicus College przechodzi na nowe oprogramowanie – Open Edx. Nowy system jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań wśród platform MOOC (Massive Open Online Course) i przyniesie wiele korzyści dla naszej społeczności. Podniesienie poziomu niezawodności, zwiększone bezpieczeństwo, nowe funkcjonalności wpływające na przyjemność z nauki – to tylko kilka obszarów, które ulegną poprawie. W tym mailu dowiesz się więcej na temat przenosin.

W związku ze zmianami przygotowaliśmy specjalną podstronę na temat nowego systemu oraz tego, co nas czeka w nadchodzących tygodniach. Prosimy o zapoznanie się z materiałami.

copernicuscenter.edu.pl/copernicus-college

Czego możesz się spodziewać?

Udoskonalona nawigacja: aby móc oferować bardziej rozbudowane kursy, potrzebna jest odpowiednia nawigacja po treściach. Wraz z nowym systemem przejdziemy na inny sposób nawigacji po kursie, który będzie bardziej przejrzysty i intuicyjny.

Nowe funkcjonalności: W najbliższych tygodniach będziemy chcieli uruchomić szereg funkcjonalności – na przykład integracji z różnymi sposobami logowania, system grywalizacyjny czy nowe sposoby zarządzania swoją pracą.

Większa interaktywność: W trakcie kursów uczestnicy będą mieli więcej okazji do wymiany opinii oraz dyskusji. Udoskonalone zostanie działanie forum oraz w kursach będą wprowadzone mechanizmy tzw. “oceny koleżeńskiej”.

Lepsza mobilność: Open EDX jest przystosowany do różnych urządzeń. Platforma będzie działać niezależnie od wielkości ekranu lub używanej przeglądarki.

Lepsza dostępność: Open Edx posiada lepsze dostosowanie do wymogów WCAG 2.1 niż dotychczasowa platforma. Zmiany w przejrzystości treści i lepsza nawigacja wpłyną pozytywnie na odczucia wszystkich użytkowników.

Nowe formy logowania: nowa platforma będzie wspierała logowanie poprzez portale społecznościowe.

Prosimy o zwrócenie uwagi na następujące kwestie:

Data przejścia na nową platformę: największa zmiana nastąpi 12 stycznia 2024 wieczorem – w tym dniu Copernicus College zostanie wyłączony na maksymalnie 5 dni. 16 lub 17 stycznia ruszymy ponownie na nowym silniku.

Działania po Twojej stronie: każda zmiana oprogramowania niesie ze sobą kompromisy:

Open Edx zarządza postępem użytkowników w inny sposób (jest to informacja, gdzie użytkownik zatrzymał się w kursie) i przeniesienie tych danych nie jest możliwe. Uwaga: Informacja o uzyskanych certyfikatach będzie utrzymana.

Z uwagi na kwestie bezpieczeństwa i zmianę sposoby szyfrowania haseł, każdy użytkownik będzie musiał zresetować swoje hasło. Jak to zrobić napisaliśmy na stronie pomocy.

Sposób logowania będzie następował od tego momentu poprzez e-mail podany w trakcie rejestracji.

Jesteśmy przekonani, że przejście na Open Edx wzbogaci Waszą edukacyjną przygodę na Copernicus College, ułatwi korzystanie z naszych treści, a czas spędzony na platformie będzie jeszcze przyjemniejszy.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub obawy, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem wsparcia poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: https://www.copernicuscenter.edu.pl/copernicus-college/

Skip to content