„Wolę nie wiedzieć”. Wokół myśli Michała Hellera – Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ

„Wolę nie wiedzieć”. Wokół myśli Michała Hellera

Głównym celem niniejszego projektu jest stworzenie mini serialu dokumentalno-popularnonaukowego o myśli ks. prof. Michała Hellera: jego wizji nauki, filozofii i teologii, jego najważniejszych ideach i oryginilanym wkładzie w rozwój nauki, a także ewolucji jego poglądów. Tłem do poprowadzenia tej opowieści będzie bogaty życiorys ks. Hellera.

Projekt

Grantodawca: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, kwota dofinansowania: 250 200 zł, numer projektu: POPUL/SN/0131/2023/01, termin realizacji: 1 września 2023 – 31 sierpnia 2025

Początkowy plan obejmował powstanie 6 odcinków (każdy długości 45-60 minut), jednak Ministerstwo zdecydowało na sfinansowanie 3 odcinków. W nagraniach weźmie udział sam ks. Heller, jego uczniowie i współpracownicy. Odwiedzimy w nim miejsca ważne dla ks. Hellera (takie jak Tarnów, Lublin, Kraków, Rzym, Lueven), pokażemy rodzinne archiwa i dokumenty. Serial zostanie profesjonalnie zrealizowany, przy współpracy z reżyserem mającym doświadczenie w tego rodzaju produkcjach i ekipą filmową. Serial zostanie opatrzony napisami w języku polskim angielskim i ukraińskim. Autorem scenariusza jest prof. Bartosz Brożek.