Spór o rozumienie: debata filozofów & spotkanie autorskie – Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ

Spór o rozumienie: debata filozofów & spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie "Spór o rozumienie" 5 listopada o 18:00 do De Revolutionibus Books & Cafe (Bracka 14). Wybitni myśliciele i uznane autorytety, profesorowie: Heller, Stelmach i Brożek podjęli się tego niełatwego zadania a swoje przemyślenia zawarli w książce "Spór o rozumienie" wydanej nakładem wydawnictwa Copernicus Center Press.

Trzech filozofów. Trzy perspektywy. Jedno pojęcie. Czym jest rozumienie? Mało jest w filozofii pytań równie doniosłych, a równocześnie wymykających się jednoznacznej odpowiedzi. Takie pytania są wymagające: zmuszają do intelektualnej pokory i ciągłego ponawiania myślowego wysiłku. Ale równocześnie narzucają się nam z wielką siłą, domagając się rozwiązania.

Wybitni myśliciele i uznane autorytety, profesorowie: Heller, Stelmach i Brożek podjęli się tego niełatwego zadania a swoje przemyślenia zawarli w książce „Spór o rozumienie” wydanej nakładem wydawnictwa Copernicus Center Press.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z autorami książki. Nie musimy Państwa przekonywać, że trzy, tak wybitne osobistości świata nauki w jednym miejscu to wyjątkowa gratka, a także okazja, aby uzyskać od naszych Gości odpowiedzi na nurtujące Państwa, najtrudniejsze nawet, egzystencjalno – filozoficzne pytania.

Książka „Spór o rozumienie” dostępna już od 22 października w księgarni De Revolutionibus. Books & Café
oraz na stronie internetowej wydawnictwa: https://bit.ly/2n5JYd3

Michał Heller – kosmolog, filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor wielu książek, m.in. Filozofia przypadku (2012), Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (2013), Jak być uczonym (2017), Ważniejsze niż Wszechświat (2018).

Jerzy Stelmach – prawnik i filozof. Kierownik Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor honoris causa uniwersytetów w Heidelbergu i Augsburgu. Autor wielu książek, w tym m. in. Die hermeneutische Auffasung der Rechtsphilosophie (1991), Kodeks argumentacyjny dla prawników (2003), Uporczywe upodobanie. Zapiski kolekcjonera (2013) oraz Sztuka manipulacji (2018).

Bartosz Brożek – filozof, prawnik, kognitywista. Pracownik Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektor Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Laureat licznych nagród i stypendiów, m.in. Fundacji Humboldta, Prezesa Rady Ministrów, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i Narodowego Centrum Nauki. Autor wielu książek, m.in. Granice interpretacji (2014), Myślenie. Podręcznik użytkownika (2016) oraz Umysł prawniczy (2018).

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

Skip to content