Wykład Mateusza Hohola na TedX Jagiellonian University – Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ

Wykład Mateusza Hohola na TedX Jagiellonian University

Konferencja TEDxJagiellonian University jest częścią renomowanej serii TED, znanej na całym świecie jako platforma prezentująca inspirujące i wartościowe pomysły. To pierwsza w historii konferencja TEDx na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wydarzenie odbędzie się 21 listopada 2023 roku w Auli Głównej Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Krupnicza 33. Wystąpi na nim między innymi Mateusz Hohol z wykładem "Gdy matma nie wchodzi do głowy, czyli skąd bierze się dyskalkulia?"

Harmonogram Konferencji TEDxJagiellonian University, która odbędzie się 21.11.2023 r.;
16.00 Otwarcie sesji studencko-doktoranckiej
16.10 Maciej Wcisło – Od człowieka do twórcy, czyli o procesie (teksto)twórczym.
16.25 Natalia Kulicka – Cicha epidemia – o ciemnej stronie produktywności.
16.40 Gustaw Kopras – Jak pracować z innymi ludźmi i nie zwariować.
16.55 Klaudia Katarzyńska – Ciało w komunikacji. Co ukrywamy w gestach?
17.10 Bartłomiej Zaremba – Przypadkopozytywność – co mają ze sobą wspólnego stepowanie i medycyna?
17.25 Antoni Otałęga – Co myślisz? Co czujesz? Czego potrzebujesz? 3 pytania, by się (po)rozumieć.
18.00 Otwarcie sesji profesorskiej
18.15 Prof. dr hab. Grażyna Jasieńska – Wybuchowa mieszanka: hormony płciowe i rak.
18.30 Prof. dr hab. Piotr Chłosta – Czy grozi nam epidemia raka gruczołu krokowego?
18.45 Prof. dr hab. Leszek Sosnowski – Kryzys wartości czy kryzys człowieka?
19.00 dr hab. Magdalena Senderecka, Prof. UJ – Sekrety działania mózgu zapisane w sygnale EEG.
19.15 Prof. dr hab. Marek Sanak – Terapia genowa w Polsce.
19.30 dr hab. Mateusz Hohol, Prof. UJ – Gdy matma nie wchodzi do głowy, czyli skąd bierze się dyskalkulia?
Miejsce: Aula Główna Auditorium Maximum UJ (Krupnicza 33, Kraków)