Zapraszamy na Cracow Cognitive Science Conference – Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ

Zapraszamy na Cracow Cognitive Science Conference

12th Cracow Cognitive Science Conference – Religion and Beliefs odbędzie się 9 - 10 maja 2020 na Uniwersytecie Jagiellońskim. Call for Papers trwa do 28 lutego.

12th Cracow Cognitive Science Conference – Religion and Beliefs

9 – 10 maja 2020, Uniwersytet Jagielloński,

Kraków, Polska

CCSC2020 jest w tym roku organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki we współpracy z Kołem Naukowym Studentów Religioznawstwa przy Uniwersytecie Jagiellońskim.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest “Religion and Beliefs”. Problematyka, która obejmuje ten temat, to zagadnienia takie jak m.in.:

• Aspekty poznawcze i psychospołeczne religijności

• Neuronalne korelaty religijności

• Filozoficzne implikacje badań nad religią

• Wierzenia w zjawiska paranormalne i teorie spiskowe

• Relacje między nauką a religią

Termin przesyłania abstraktów i rejestracji mija 28 lutego 2020 roku. Opłata konferencyjna to 100 PLN dla uczestników czynnych, konferencja jest bezpłatna dla uczestników biernych.

Więcej informacji, w tym pełne Call for Papers i dokładne wytyczne do rejestracji, można znaleźć na stronie www.ccsc.edu.pl.

Ze względu na interdyscyplinarny charakter kognitywistyki CCSC stara się dotrzeć do osób zajmujących się tą i pokrewnymi dyscyplinami naukowymi.

Podczas poprzednich edycji mieliśmy szansę wysłuchać wykładów takich specjalistów jak m.in.: prof. Włodzisław Duch, prof. Ryszard Tadeusiewicz, prof. Edwarda Nęcka, prof. Kevina O’Regan, prof. Michael Pauen czy prof. Axel Cleeremans.

Każdego roku podczas prelekcji obserwujemy coraz liczniejsze grono studentów i doktorantów nie tylko z Polski, lecz także z zagranicy.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1570209619786515/

Link do fanpage konferencji: https://www.facebook.com/cracowcognitivescienceconference/